Archiwum lipiec 2015


lip 06 2015 Oszczędna i wygodna armatura łazienkowa
Komentarze: 0

Często to względy estetyczne decydują o wyborze armatury łazienkowej. Baterie stylizowane na styl retro rzeczywiście mogą wyglądać efektownie – dwa oddzielne kurki, starodawne wzornictwo – cóż może prezentować się piękniej w retro łazience. I choć na pewno takiej armaturze estetyki odmówić nie można (a nawet swoistego wzorniczego piękna), wybór baterii tego typu ma niestety niewiele z komfortem, ani tym bardziej tak modną ostatnio ekologią.

Oszczędna armatura łazienkowa
W przypadku armatury z dwoma kurkami, w żadnym wypadku nie można mówić o oszczędności, ani tym bardziej wygodzie. Zanim wyregulujemy ciepło strumienia wody – zużyjemy jej więcej, niż jest nam potrzeba do umycia rąk czy wykonania innych czynności przy łazienkowej umywalce. Wyposażając umywalkę w baterię z oddzielnymi kurkami, możemy zużyć nawet 42 litry wody na minutę, podczas gdy bateria łazienkowa jednouchwytowa zużyje w tym samym czasie zaledwie 12 litrów.

Jeśli dodatkowo bateria wyposażona jest w eko-blokadę i / lub jest sterowana elektronicznym sensorem (bateria bezdotykowa) uzyskane oszczędności będą jeszcze bardziej imponujące – dzięki takim nowoczesnym bateriom, które dodatkowo są niezwykle wygodne i ergonomiczne w użytkowaniu, oszczędności na wodzie sięgają nawet 30-50 %, a jeśli wodę podgrzewamy prądem, zaoszczędzimy również na energii elektrycznej.

Sciany 
lip 05 2015 Mozaika szklana w naszym domu
Komentarze: 0

Często zastanawiamy się, jakiego rodzaju produkt zastosować, aby odnowić nasze pomieszczenie. Niestety większość rozwiązań jest bardzo atrakcyjna, jednak często niepraktyczna, zwłaszcza, jeżeli posiadamy małe dzieci.

Zazwyczaj doskonałe rozwiązania, które sprawią, iż nasze wnętrza nabiorą odpowiedniego charakteru świetnie sprawdzają się, gdy nie posiadamy dzieci. Różnego rodzaju doskonałej jakości panele czy bogato zdobione tapety są idealnymi produktami, jednak po czasie musimy remontować na nowo. Jeżeli jesteśmy rodzicami małych dzieci, w naszym domu doskonale sprawdzi się mozaika szklana. Jest to produkt bardzo łatwy w konserwacji, możemy w prosty sposób utrzymać czystość w naszym domu. Obecnie na rynku możemy zakupić go w różnorodnych grubościach, a także fakturach. Warto pamiętać, iż z mozaiki szklanej możemy ułożyć atrakcyjne obrazy. Doskonale sprawdzi się nie tylko w pokojach, ale również z powodzeniem możemy ją zastosować w łazience, ponieważ jest odporna na działanie wysokich temperatur.

Jeżeli aktualnie pragniemy odświeżyć swój dom i nie mamy pomysłu, w jaki sposób to zrobić, warto zastanowić się nad zastosowaniem mozaiki szklanej. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nie wymaga szczególnej konserwacji.

Sciany 
lip 04 2015 Czy płytki ścienne rektyfikowane są lepsze...
Komentarze: 0

Dostępne w sklepach płytki ścienne różnią się nie tylko sposobem wykończenia powierzchni czy materiałami, z jakich zostały wykonane, ale i sposobem wykonania – w tym z pozoru nieistotnymi technikami wykańczania decydującymi o ich wymiarach.

Przeciętny klient sądzi, że kupując płytki ścienne, w każdym opakowaniu znajdzie płytki o identycznej, a przynajmniej niemal identycznej grubości, długości czy szerokości. Niestety, po zakupie często pojawia się rozczarowanie. Co prawda producenci stosują się do przyjętych norm, ale normy te nie są nazbyt restrykcyjne. Typowe płytki ścienne są kalibrowane, a w przypadku takich płytek normy dopuszczają nawet trzymilimetrowe różnice pomiędzy płytkami w jednym opakowaniu. To dużo w sytuacji, gdy precyzja jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o estetyce i łatwości układania płytek.

Płytki ścienne rektyfikowane
Proces rektyfikacji umożliwia idealne dopasowanie rozmiarów płytek ściennych. Płytki rektyfikowane trzymają wszystkie rozmiary z niebywałą dokładnością rzędu 0,2 mm. Ich kolejną zaletą są krawędzie – trzymające kąt prosty (płytki kalibrowane są zaokrąglone).

Do czego przydaje się rektyfikacja? Umożliwia dopasowanie płytek do siebie i zmniejszenie odstępu między nimi w takim stopniu, że fugi stają się niemal niewidoczne.

lip 03 2015 Jaka muszla klozetowa jest najpraktyczniejsza?...
Komentarze: 0

Wybierając muszlę klozetową, należy kierować się wygodą i estetyką, łatwością montażu i możliwością dopasowania do już istniejącej instalacji. Warto też zwrócić uwagę na sposób spłukiwania i zużycie wody.

Na rynku dominują w tej chwili muszle podwieszane oraz stojące – w tym kompakty. Zbiorniki na wodę dostępne są w wersjach podtynkowych oraz nadtynkowych, a w kompaktach tworzą z muszlami jedną całość.

Muszla klozetowa stojąca czy podwieszana?
Wisząca muszla klozetowa jest nieco praktyczniejsza – nie ma w niej załamań utrudniających czyszczenie, podłoga pod nią pozostaje wolna od zakamarków – ją też bardzo łatwo umyć. Muszle podwieszane są jednak trudniejsze w montażu (na ścianie lub stelażu podtynkowym) i nie zawsze nadają się do starych instalacji.

Stojącą muszlę klozetową może trudniej jest umyć, ale za to dużo łatwiej zamontować ją – po prostu na podłodze. Nowoczesne kompakty charakteryzują się też na tyle przyjaznym designem, że ilość zakamarków w muszli ograniczona jest do minimum. Utrzymanie czystości przestaje więc być problemem.

Jeśli chodzi o spłuczki przede wszystkim warto wybierać takie, które wyposażono w podwójne przyciski i funkcję stop – obydwa rozwiązania umożliwiają zaoszczędzenie sporych ilości wody.